Information om postning av cannabisfrön

Att kunna erbjuda våra kunder de mest effektiva och privata leveransmetoderna finns längst upp i vår stora kundservicelista. Att fördjupa orders för våra lyckliga kunder innebär rättvisa leveranser, uppmärksamhet på personliga preferenser och service med leende. Alla frön sänds från vårt lager i Spanien. Det är viktigt att du ger oss ett giltigt (korrekt) namn- och leverans-adress, annars kan vi ej garantera att paketet har levererats.

Vi skickar gärna våra kvalitetsprodukter till många länder runt om i världen. Innan du beställer rekommenderar vi att ni noga bekräftar ert val av varor och att ditt land ingår i leveransinformationen nedan. Vi har för närvarande två fraktalternativ:

Fri leverans

 • Leveransen tar mellan 3 och 15 arbetsdagar.
 • Vi levererar endast till privata adresser eller till UPS utlämningsställen. Vi kommer inte ta något ansvar om du använder postboxar, eller om du vidarebefordrar en företags- eller annan allmän offentlig adress som leveransadress.
 • Din spår- och rutt-information kommer att skickas till din registrerade e-postadress när paketet har skickats - kontrollera din spam-mapp. 
 • Inga spårningsuppdateringar förrän paketet har nått destinationslandet, ibland kan processen ta upp till 10 arbetsdagar.
 • Leveranser måste vara signerade för att Er kurir ska kunna komma att leverera ditt paket på din leveransadress och lämnar då en anteckning om du är frånvarande. Observera att kuriren i vissa specifika fall kan leverera ordern i brevlådan för att påskynda leveransprocessen.
 • Det är inte möjligt att ordna en viss tid eller datum för ett första leveransförsök. Budgivaren ringer inte ditt telefonnummer för att kontrollera om du är hemma.
 • Vår spanska fraktpartner skickar beställningen till ditt land, den slutliga leveransen kommer att hanteras av din landspecifika lokala kurir. 

UPS (standardleverans)

 • Leveranstider och kostnader kan ändras beroende på destinationsland; informationen kommer att visas före du har slutfört ditt köp, i kassan.
 • Regelbundna spårningsuppdateringar; du kommer att få ett mail med all spårningsinformation när paketet har skickats från våra anläggningar. Du kommer att veta var ditt paket är hela tiden.
 • Beställningar över 500€ kan välja UPS (standardfrakt) gratis
 • Dörr till dörr service: UPS väljer din beställning i vårt lager och levererar det till din dörr.

            Denna tjänst är inte tillgänglig i Storbritannien.

Paketering

Beroende på graden av vilken diskretion du behöver, har vi 2 olika paket tillgängliga:

  • Standardförpackning: GRATIS
  • Diskretionspaket DVD-fodral: 5€

Observera: Standardförpackning och Diskretionspaket tar samma tid till att nå dig. Den enda skillnaden är ditt paketutseende. Observera att inga gratisvaror, utom gratisfrön, kommer att inkluderas om du väljer det här förpackningsalternativet.

StandardförpackningPackagesLR

Diskretionspaket

Fraktländer

Om ditt land inte visas på listan nedan betyder det att vi inte skickar till ditt land - ännu!

 • AustriaAustria
 • Belgium Belgium
 • Czech RepublicCzech Republic
 • DenmarkDenmark
 • FinlandFinland
 • FranceFrance
 • Germany Germany
 • GreeceGreece
 • IrelandIreland
 • ItalyItaly
 • LuxemburgLuxemburg
 • LuxemburgMalta
 • NetherlandsNetherlands
 • PolandPoland
 • PortugalPortugal
 • SpainSpain
 • SwedenSweden
 • United KingdomUnited Kingdom
 
Storbritannien kunder
Vi kan bara skicka våra frön till Storbritannien. Andra artiklar kan för närvarande inte skickas. Detta påverkar också vår policy om gratisvaror—vi kan bara skicka gratisfröer, inga andra gratisvaror.
På grund av Brexit omfattas alla beställningar till Storbritannien avgifter och importavgifter som tillämpas av tull i Storbritannien. Du får antingen ett e-postmeddelande från Royal Mail med ytterligare instruktioner eller så måste du betala dessa avgifter till kuriren före leverans.

Observera

1. Att Royal Queen Seeds inte hålls ansvarig för felaktig information från kunden. Felaktig kundinformation som resulterar i felaktig leverans, icke-leverans, kvarhållande eller avgifter kvarstår på kundens ansvar.
2. Kunden är helt ansvarig för varje beställd leverans, när den har lämnat vårt lager. Royal Queen Seeds kan inte hållas ansvarig eller ansvarig för något produktinnehåll eller avgifter som är aktuella om ditt paket stoppas av någon internationell tullprocess.

ÄR DU ÖVER 18 ÅR GAMMAL?

Innehållet på RoyalQueenSeeds.com är endast lämpligt för vuxna och är reserverat för personer med myndig ålder.

Se till att du är medveten om landets lagar.

Genom att klicka på STIG PÅ, bekräftar
du att du är
18 år eller äldre.